Czym są peruki na mikroskórze?
- Szczegóły
W dzisiejszych czasach na włosy czai się wiele zagrożeń. Na przykład używanie popularnej prostownicy na krótszą metę przynosi dobre efekty wizualne, ale w dłuższej perspektywie czasu wysusza włosy. Łamliwość może także zostać spowodowana przez zbyt częste stosowanie detergentów. A oprócz tego włosy potrafią być z natury kruche i cienkie.
Jednym z rozwiązań, dzięki którym można sobie poradzić z problemem łamliwych włosów, jest stosowanie peruk na mikroskórze. Taka opcja jest doskonałą alternatywą dla klasycznych peruk, które produkowane są z naturalnych włosów. Jest przede wszystkim bardzo trwała. Mocowanie peruk na mikroskórze zależy od tego, jak wiele włosów ma klientka tudzież klient. Jeżeli jest ich jeszcze trochę, to można je połączyć z doczepianymi włosami za pomocą samozatrzasków (jest to opcja dla osób, które chcą jedynie wzbogacić swoją fryzurę o nowe włosy). Natomiast w przypadku gdy klientka lub klient nie posiada własnych włosów, na przykład wskutek chemioterapii, peruka może zostać w całości doklejona do skóry głowy. Metody mocowania da się oczywiście łączyć.
Dlaczego warto nosić perukę na mikroskórze?
Perukę na mikroskórze mocuje się do głowy za pomocą kleju. Zapewnia to dużą stabilność nawet w sytuacjach, w których peruka jest narażona na odczepienie się od głowy. Jest to więc rozwiązanie polecane chociażby dla osób, które są aktywne sportowo. W kwestii samopoczucia praktycznie nie istnieje różnica między noszeniem własnych włosów a noszeniem peruk na mikroskórze, które stanowią funkcjonalną alternatywę dla klasycznych peruk. To dlatego, że peruka na mikroskórze zapewnia nie tylko możliwość nieskrępowanego ruchu, ale także spory wybór, jeśli chodzi o potencjalne fryzury. Z nią niestraszne są koki, podpięcia czy warkocze. Wszystko to dzięki lekkiej konstrukcji spodu peruki oraz przylegającej bezpośrednio do głowy, najnowocześniejszej metodzie klejenia.
Niezwykle ważną zaletą peruk na mikroskórze jest to, iż jakość stosowanych w nich włosów jest dobierana do tego, jak grube są włosy klientki lub klienta. Dzięki temu w sytuacji, kiedy doczepiane włosy stanowią jedynie uzupełnienie, nie jest widoczna granica między jednym a drugim rodzajem włosów. Peruki na mikroskórze podlegają co prawda działaniu czasu, jednak istnieje na to rada. Można je bowiem odnawiać tak pod kątem koloru, jak i pod kątem gęstości czy ilości. A kiedy peruka nie chce się dobrze trzymać, istnieje również możliwość poprawy klejenia.
Na koniec warto dodać, że kwestie uzupełniania włosów warto omówić ze specjalistą. Stosowanie peruki z mikroskóry jest bowiem każdorazowo innym przypadkiem, który trzeba traktować indywidualnie. Możliwe jest nawet doczepienie włosów w ten sposób, aby zachować oryginalną fryzurę klientki lub klienta.